Panele ogrodzeniowe 3d – konstrukcja

Ogrodzenia panelowe 3d są to nowoczesne ogrodzenia panelowe, wykonane z prętów stalowych zgrzewanych poprzecznie, najczęściej o średnicy 4mm i 5mm, chociaż są dostępne również tańsze produkty, wykonane z prętów nawet 3mm. Standardowe oczko w płocie panelowym 3d ma 50mm szerokości i 200mm wysokości. Bardziej ekonomiczna wersja ogrodzenia panelowego 3d ma oczka 75mm na 200mm, co przekłada się na niższą cenę, ale i na zmniejszoną sztywność produktu.

Wszystkie ogrodzenia panelowe 3d mają wzdłużne przetłoczenie wzmacniające panel i zwiększające jego sztywność.

Ogrodzenie panelowe 3d 4mm

Ogrodzenie panelowe 3d 4mm o oczku 50x200mm jest udanym kompromisem ceny i jakości. Ma odpowiednią sztywność, ale jest bardziej przystępne cenowo, niż ogrodzenie z paneli 3d 5mm. Najczęściej ogrodzenie panelowe 3d z prętów 4mm jest montowane w domach jednorodzinnych i na osiedlach.

Ogrodzenie panelowe 3d 5mm

Ogrodzenie panelowe 3d 5mm jest o ok 50% cięższe od ogrodzenia 4mm, co przekłada się znacznie na jego wytrzymałość i sztywność. Należy jednak pamiętać, że w przypadku ogrodzeń panelowych, główną składową ceny finalnej produktu, jest jego waga. To z wagi produktu wynika koszt stali, koszt cynkowania i koszt transportu, a z kolei z większej niż w przypadku paneli 3d 4mm powierzchni, wynika wyższy koszt lakierowania. Suma summarum płot panelowy 3d 5mm jest lepszy, ale też sporo droższy. Płoty panelowe 3d 5mm najczęściej są montowane w obiektach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola, urzędy.

Ogrodzenie panelowe 3d z podmurówką

Ogrodzenia panelowe 3d z podmurówką najczęściej montujemy w miejscach narażonych na podkopywanie przez zwierzęta. Bardzo często na ogródkach działkowych, w których pojawiają się dziki, jest to dobre rozwiązanie. Podmurówki do ogrodzeń z paneli 3d wykonane są z gotowych prefabrykatów betonowych.

Płot panelowy 3d jest bardzo łatwy w montażu, więc część naszych klientów indywidualnych decyduje się na samodzielny montaż. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zawsze służymy pomocą telefoniczną. W zakładce „instrukcje” znajdą Państwo rysunek, który pomoże Państwu w samodzielnym montażu.