Ogrodzenia palisadowe są nowoczesną formą dawniej stosowanych ogrodzeń kutych. Najczęściej są wykonane z profili zamkniętych, lub otwartych, połączonych ze sobą techniką spawania, bądź nitowania.

Ogrodzenia palisadowe pionowe

Ogrodzenia palisadowe pionowe mają bardziej tradycyjną formę i często stylistycznie nawiązują do dawnych płotów sztachetowych. Zazwyczaj skonstruowane są z poziomych profili wykorzystanych jako element nośny przęsła palisadowego i pionowych profili otwartych lub zamkniętych, które stanowią z kolei wypełnienie przęsła palisadowego. W naszej ofercie znajdą Państwo również płoty palisadowe, w których wypełnienie stanowią profile otwarte, imitujące sztachety drewniane. Tego typu ogrodzenie palisadowe pionowe nawiązuje do tradycyjnych płotów drewnianych i dobrze komponuje się z rustykalnymi ogrodami jednocześnie nie wymagając aż takiej konserwacji, jaka jest wymagana w przypadku ogrodzeń drewnianych.

 

Ogrodzenia palisadowe poziome

Ogrodzenia palisadowe poziome zazwyczaj mają bardziej nowoczesną formę i są wykonane z pionowej ramy i wypełnienia poziomego profilami zamkniętymi. Często są również mniej transparentne niż płoty palisadowe pionowe poprzez zastosowanie szerszych profili i węższych przerw pomiędzy nimi. W ostatnich latach olbrzymią popularność zdobyły ogrodzenia palisadowe poziome, wypełnione poziomo profilami 80x20mm, w których przerwa pomiędzy profilami wynosi ok 15-20mm. Ten typ płotu palisadowego dzięki małym prześwitom zapewnia prywatność. Dobierając wielkość prześwitu pomiędzy profilami poziomymi w płocie palisadowym należy również pamiętać o tym, aby nie była ona zbyt duża i nie pozwoliła na wykorzystanie przęseł palisadowych jako drabiny.

 

Ogrodzenie palisadowe z podmurówką

Zarówno do przęseł palisadowych pionowych, jak i przęseł palisadowych poziomych polecamy zastosowanie podmurówki. Podmurówka w ogrodzeniu palisadowym zabezpiecza nas przed podkopywaniem się pod nią zwierząt.

Płoty palisadowe możemy montować zarówno pomiędzy słupkami murowanymi, jak i na słupkach metalowych. Przy zamówieniu prosimy o informację, jak będą montowane przęsła palisadowe, abyśmy mogli dobrać do nich odpowiednie uchwyty.