Panele ogrodzeniowe – nasz numer jeden

Ogrodzenia panelowe w ostatnich kilkunastu latach bardzo zyskały na popularności. W dużym skrócie ogrodzenie panelowe jest to ogrodzenie systemowe, wykonane z przęseł panelowych, zamocowanych do słupków za pomocą dedykowanych obejm. Słupki do ogrodzenia panelowego najczęściej wykonane są z profili 40x60mm dociętych na odpowiednią długość. Przyjmujemy, że jest to długość równa wysokości panela ogrodzeniowego powiększona o ok 600-800mm, czyli o to, co zakopujemy w ziemi. Głębokość zabetonowania słupków jest zależna od miejscowej strefy przemarzania. Oczywiście słupki do ogrodzenia panelowego powinny być od góry zaślepione specjalnymi, plastikowymi daszkami, które również wchodzą w skład naszego ogrodzenia systemowego. To zapobiegnie dostaniu się do środka wody, która mogłaby następnie zamarznąć i rozsadzić słupki.

Przęsła panelowe charakteryzują się dużą łatwością montażu, co przekłada się na niższe koszty i krótszy termin realizacji inwestycji. To, o czym należy pamiętać, to aby słupki do ogrodzenia panelowego były zamontowane w odpowiednią stronę. Stojąc na wprost do płotu panelowego powinniśmy widzieć krótszy bok słupka, a więc 40mm. W ten sposób usztywniamy płot panelowy w tę stronę, w którą pracuje najbardziej.

Ogrodzenia panelowe – dwa podstawowe rodzaje

Najpopularniejszym jest ogrodzenie 3d, zgrzewane jednostronnie najczęściej z prętów 4 mm, albo prętów 5 mm. Ponieważ jest wykonane z cieńszych prętów niż ogrodzenie 2d, ma wzdłużne przetłoczenia wzmacniające na całej długości panela. Najczęściej stosujemy jedno przetłoczenie na 50 cm wysokości panela ogrodzeniowego. Standardowe oczko panela ogrodzeniowego ma 50 mm szerokości i 200mm wysokości. Przetłoczenie wzmacniające panel ma zazwyczaj 100 mm wysokości.

Mniej popularne, za to częściej wykorzystywane na obiektach sportowych i innych obiektach użyteczności publicznej są ogrodzenia systemowe 2d i 2ds. Są to ogrodzenia zgrzewane dwustronnie, najczęściej z prętów 6mm/5mm/6mm oraz 8mm/6mm/8mm.

Panele mają długość 2500 mm. Panele ogrodzeniowe, słupki oraz akcesoria montażowe sprzedajemy w wersji ocynk ogniowy lub ocynk + lakier proszkowy. Ogrodzenia panelowe dla prywatnych posesji, dla działek i dla firm to konstrukcja, która sprawdzi się na wiele lat.

Ogrodzenie panelowe z podmurówką

Ogrodzenie panelowe z podmurówką najczęściej montujemy tam, gdzie chcemy uniknąć podkopywania się pod płotem zwierząt. W naszej ofercie mamy podmurówki do paneli o wysokościach 200mm, 250mm i 300mm. Na zamówienie oferujemy również podmurówki wzmacniane, wysokości 500mm, najczęściej wykorzystywane do montażu w jednostkach wojskowych i innych obiektach o znaczeniu strategicznym.

Panele ogrodzeniowe – uniwersalny wybór

Obecnie jest to jeden z najbardziej uniwersalnych i najchętniej kupowanych u nas produktów, ponieważ ma bardzo szerokie zastosowanie. Ogrodzenia panelowe zdobywają popularność nie tylko w województwie mazowieckim i Warszawie – można je znaleźć już w całej Polsce.

Wszechstronne wykorzystanie tego typu ogrodzeń świadczy o ich solidnej konstrukcji, wytrzymałości oraz relatywnie niskim koszcie produkcyjnym. Atrakcyjna cena pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także wzbogacić prywatne posesje, działki czy firmy w estetyczne panele ogrodzeniowe. Proponujemy Państwu najwyższej jakości produkty, których cennik udostępnimy w trakcie kontaktu telefonicznego.

Estetyka i precyzja wykonania elementów

W firmie przykładamy bardzo dużą uwagę do tego, aby produkty były nie tylko solidne, ale i estetycznie wykonane. To wszystko jest możliwe dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań. Lakier proszkowy pomaga uzyskać gładką powłokę koloru, a także jest odporny na zniszczenia, co sprawia, że panele ogrodzeniowe mają elegancki wygląd przez długi czas. Zapraszamy do kontaktu i do zakupu rozwiązania panelowego dla prywatnych posesji, działek i innych przestrzeni.

Najpopularniejsze wysokości ogrodzeń panelowych to:

123cm
153cm
173cm
203cm