Panele ogrodzeniowe 2d – solidne wykonanie

W miejscach, w których wymagana jest najwyższa sztywność i solidność paneli ogrodzeniowych, najczęściej montowane są ogrodzenia panelowe 2d.

Ogrodzenie z paneli 2d dzielimy na dwie podstawowe kategorie. Są to ogrodzenia panelowe 2d typu 2ds, czyli wykonane z prętów 8/6/8mm oraz standardowe płoty panelowe 2d, czyli wykonane z prętów 6/5/6mm.

Ogrodzenie panelowe 2d 868 lub 656 mm

Ogrodzenia panelowe 2d od ogrodzeń panelowych 3d różnią się przede wszystkim brakiem przetłoczeń wzmacniających i tym, ze pręty 8/6/8 lub 6/5/6 są podwójnie zgrzewane. To oznacza, że w jednym łączeniu prętów mamy dwa druty poziome i jeden pionowy. Poziome druty ogrodzeń panelowych 2d, jako przenoszące większe siły, są grubsze, tak więc w ogrodzeniu panelowym 2d (2ds – czyli 2 d super) 8/6/8 mamy pręty poziome 8mm z obydwu stron prętów pionowych 6mm, a w standardowym ogrodzeniu panelowym 2d 6/5/6mm mamy pręty poziome 6mm z obydwu stron prętów pionowych 5mm.

Panele ogrodzeniowe 2d 868 lub 656 mm

W ogrodzeniach panelowych 2d raczej wszyscy producenci wykonują panele ogrodzeniowe 2d z oczkiem 50×200. Chcąc porównać ze sobą produkty różnych producentów należy zwrócić uwagę, na grubość prętów i ilość prętów pionowych. Dla przykładu panel sprzedawany jako panel ogrodzeniowy 2ds 8/6/8mm u jednego producenta może mieć grubość prętów po powleczeniu farbą 7,8mm / 5,8mm / 7,8mm, a u innego 8,2mm / 6,2mm / 8,2mm. Ta różnica spowoduje ok 10% różnicy wagi całego panela, co znacząco przełoży się na koszt jego produkcji i co za tym idzie cenę sprzedaży, ale także na sztywność gotowego produktu. Pamiętajmy o tym w przypadku porównywania ofert i dopytujmy o takie szczegóły.

Brama panelowa 2d

Do płotów panelowych 2d oczywiście produkujemy bramy panelowe 2d. Brama panelowa 2d może być wypełniona panelami ogrodzeniowymi 2d lub panelami ogrodzeniowymi 2ds w zależności od ogrodzenia oraz preferencji klienta. To samo dotyczy oczywiście furtek panelowych.

Ogrodzenie z paneli 2d – zastosowanie

Płoty panelowe 2d 6/5/6 i płoty panelowe 2ds 8/6/8 najczęściej spotykamy w obiektach wymagających zwiększonej ochrony, takich jak obiekty wojskowe, lotniska, elektrownie, czy obiekty sportowe.

Jeśli chodzi o budownictwo mieszkalne, czyli osiedla, czy domy jednorodzinne, to jednak najczęściej możemy spotykamy panele 3d, czyli panele z przetłoczeniami wzmacniającymi, zgrzewane jednostronnie, najczęściej wykonane z prętów 4mm lub 5mm.